Burcu Köksal o evleri cemaatlerden aldı!

» Afyonkarahisar » Burcu Köksal o evleri cemaatlerden aldı!

Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait olan ve önceki dönemde bazı cemaatlerin kontrolünde olduğu bilinen 7 Bilgi Evi, yeni dönemde müftülük tarafından işletilecek.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Bilgi Evleri’nin tüm vatandaşların yararına kullanılması için önemli bir protokole imza atacaklarını kaydetti.

Afyonkarahisar Belediyesi ile İl Müftülüğü arasında imzalanması planlanan protokol kapsamında 7 Bilgi Evi’nde din, ahlak, erdem bilgileri en güvenilir kaynaklar ve isimler aracılığıyla öğretilecek. Belediye Başkanı Burcu Köksal, imzalanacak protokolün Afyon halkı için çok yararlı olacağına dikkat çekti.

Köksal, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımız, vatandaşlarımızın dini aslına uygun şekilde öğrenmesini; bu çerçevede ahlak ve milli bilinçle gelecek nesillerin yetişmesini, devletin bütünlüğüne ve milletin birliğine hizmeti hedefleyen köklü bir kurumumuzdur. Bu bilinçle, biz de İl Müftülüğümüz ile işbirliği yapacağız. İl Müftümüz Sayın Lütfü İmamoğlu’nun Belediyemize yaptığı hayırlı olsun ziyaretinde konuştuğumuz üzere, en kısa zamanda protokol imzalayacağız. Belediyemiz’in 7 Bilgi Evi’nde dinin çıkar amaçlı değil aslına uygun, duru ve temiz bir şekilde öğrenilmesini sağlayacağız. Kadınlar protokol kapsamındaki Bilgi Evlerimize gelip dini bilgi öğrenebilecek” dedi.

“MESLEK EDİNME VE HOBİ KURSLARI OLACAK”

Başkan Köksal , Bilgi Evleri’nde meslek edindirme ve hobi kurslarının da olacağını söyledi.