Pamukkale Belediyesi 34 milyon lira kredi çekecek

» Denizli » Pamukkale Belediyesi 34 milyon lira kredi çekecek

Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur, acil durumlarda kullanılmak üzere belediye meclisinden 34 milyon TL kredi kullanım talebi meclisten geçti.

Pamukkale Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı 2. Birleşim toplantısı gerçekleşti.

Geçtiğimiz toplantıda Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur, acil durumlarda kullanılmak üzere belediye meclisinden 34 milyon TL kredi kullanım talebini meclis gündemine getirmişti. Bugün gerçekleşen toplantıda yapılan oylama sonucunda, Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur’a 34 milyon TL + faiz borçlanma yetkisi oy birliği ile verildi. Toplantıda çeşitli imar değişiklikleri oylandı. Ayrıca, Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur’a toplu sözleşme dönemini kapsayacak ödenecek sosyal denge tazminatı miktarının belirlenmesi ve sosyal denge sözleşmesinin yapılması adına yetki verildi. Başkan Ertemur, bu krediye şu an için ihtiyaç olmadığını, ancak tedbir amaçla bu yetkiyi aldığını belirtti. Meclis toplantısında ayrıca, araç kiralama hizmet alımının 3 yıl süreyle ihale yöntemi ile yapılmasına karar verildi.

AVNİ ÖRKİ DÖNEMİNE AİT HESAPLARA RET  

Pamukkale Belediye Meclisi’nde, önceki dönem belediye başkanı Avni Örki’ye ait hesaplar, oylamada ret kararı aldı. Meclis, Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur’un başkanlığında toplandı ve 2023 yılı kesin hesap cetvelleri gündeme geldi. Cuma günü Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen gündemin tekrar meclis gündemine alınmasıyla birlikte, önceki yılın 1 milyar 250 milyon lira olarak belirlenen bütçesine ilişkin rapor meclis üyelerine sunuldu. Raporda, gerçekleşmenin 1 milyar 87 milyon lira olduğu ve öngörülenin altında harcama yapıldığı bilgisi yer aldı. Oylamaya sunulan 2023 yılı hesapları, CHP’li 25 meclis üyesinin ret oylarıyla reddedildi. AK Parti ve MHP’li 12 üye ise ‘evet’ oyu kullandı. Bu kararla birlikte, Avni Örki dönemine ait hesaplar meclis tarafından kabul edilmedi.