AK Parti’nin Çal’daki şatafatlı hayatı dudak uçuklattı!

» Çal » AK Parti’nin Çal’daki şatafatlı hayatı dudak uçuklattı!

Denizli’nin Çal ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Hakan, yerel seçim sonrası belediye binasına astıkları borç tablosuna yönelik eleştirilere açıklık getirildi.

Çal Belediye Başkanı Ahmet Hakan, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Belediye binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Hakan, belediye binasına astıkları borç tablosu ile ilgili gelen açıklamalara yanıt verdi. Borcun 73 milyon lira olduğunu açıklayan Hakan, “Biz borç tablosunu astık hemen açıklama geldi. Hakarete veren sözler vardı. Astığımız borç listesi dışarıdadır. Borç 73 milyon kusurdur. İddia edildiği gibi değil demişler. Bunu sadece CHP’liler yapmıyor. Babadağ’da bunu yaptı. Biz halkı bilgilendirmek için bunu yapıyoruz. Bizden sonra gelen başkanda asabilir” dedi.

İFTAR YEMEĞİNE 2 MİLYON 500 BİN TL

Haklan, “İftar yemeğiyle başlayalım. Bunu belediyeler verebilir. İftar faturası önümüzde. Önce ihale sonra sponsor olduğu söylendi. O vatandaşın Gazze’ye yardım ettiği söylendi. Faturalanmış günlük ihaleye çıkılmış. 19 günlük fatura 2 milyon 500 bin üzerindedir. Masa sandalye kiralanmış. Keşke kiralanacağına satın alınıp Çal Belediyesinin olsaydı. Başka anlaşmalar var. Bu da seçime yakın tarihte yapılmıştır. SGK’yı yapılandırarak ödenebilir hale getirdik. 900 bin lira üzerinde ödeme yaparak, yapılandırmayı bozdurmadık.

166 BİN LİRALIK ÇİÇEK

Kadınlar gününü önemsiyoruz. 8 Mart ile ilgili biz de girişimde bulunduk. Karanfil verdik, çanta da hediye ettik. Ama geçmiş dönemden kalan 166 bin 400 liralık bir fatura var. Bu kadar paraya karanfil dağıtılacağına kadın kooperatiflerinin ürünlerini sergilesek daha iyi olmaz mıydı? Bizim için kadınlar çok değerli.

CHP İLÇE BİNASINA MOBİLYA ALINDI İDDİASI

198 bin liralık yemek faturası daha var elimizde. 19 bin liralık mobilya faturası var. MHP ilçe binasına alınmış. Odun dağıtımı ile ilgili 438 bin liralık fatura var. Bundan sonraki süreçte ihtiyaç sahiplerini kaymakamlıkla birlikte belirleyip yardım edeceğiz. Biz astığımızın arkasındayız. Antalya’da evi var diyorlarmış biz bunu biz bunu demiyoruz. Biz sadece astığımızın arkasındayız. 2 milyon 500 bin lira kalmış banka kredi borcu bizlere kalmıştır. Kutuplaşmanın bir anlamı yok. İşi tadında bırakmak gerek.

“KİMSEYLE HUSUMETİMİZ YOK!”

Seçimler Çal’a yakışır geçmiştir. Sonradan sıkıntılar olmuştur. Kimseyle kişisel husumetimiz yok. Biz yola çıkarken şeffaf olacağız dedik. Yeşil Çal’ın alacağı var denildi. Ama 2016’dan beri alınmamış. Para pul olmuş. Aranmayacak, alınmayacak diye notlar var. Başkan talimatıyla para alınmayacak, aranmayacak diye notlarla karşılaştık. Bugün son kez konuşacağım. Cevap vermeyeceğim. Proje odaklı çalışacağım. 16 ayda borçları minimal düzeyi indireceğiz. 16 ay sonra borcu 7 milyon liraya kadar indirmeyi hedefliyoruz.

İMARI OLMAYAN YOLA TAŞ DÖŞEMİŞLER

Bayıralan Çakıralan yolu taş döşeme 2 milyon 500 bin kusurdur. Yol için kroki çizilmiş ancak bir tane imza yok. İmar yolu olmayan yere nasıl taş döşediniz? Diye sorduk. Bize yap dediler. Biz karşı çıkmamıza rağmen yapıldı yanıtı aldık.

FETHİ BEYİ YEDİRMEYİZ DİYORLAR

Alacaklı geliyor para istiyor. Ben resmi olmayan bir şeyin ödemesini nasıl yapacağım dedim. Bunu yaptıran kudret nedir ya? Sonra Fethi beyi yedirmeyiz? diyorlar. Biz kimseyi yeme derdinde değiliz. Son 6 ayda girenleri çıkardık. 2 tane de yeğenim var” dedi